Tablice interaktywne dla szkół

Tradycyjne tablice przeznaczone do pisania po nich kredą powoli wychodzą z użytku. Szkoły, od podstawowych, poprzez gimnazja aż do szkół średnich coraz częściej wykorzystują w swojej pracy tablice interaktywne. Czym one są i na jakiej zasadzie działają? Są to specjalne pomoce naukowe, oferujące możliwość twórczego prowadzenia lekcji. Interaktywna tablica, w zależności od modelu może reagować na to, co piszą po niej dzieci, a także pracować jako wielkoformatowy wyświetlacz, na którym oglądany będzie film.

Zaletą tablic interaktywnych jest to, że jak żaden inny produkt doskonale odnajdują się podczas każdego rodzaju prowadzonych zajęć. Bez względu na to, czy uczniowie mają 8, 10 lub 16 lat, tablice interaktywne zapewniają znacznie większą atrakcyjność zajęć. Przykładowo, z wykorzystaniem dedykowanego oprogramowania uczniowie mogą brać w quizach i rozgrywkach edukacyjnych, odpowiadając na przygotowane wcześniej pytania. Dzięki temu lekcja staje się ciekawsza i nabiera elementów konkurencji, w której każdy chce się sprawdzić.

Tablica interaktywna

Obsługa tablic interaktywnych nie jest trudna. Każdy nauczyciel powinien sobie poradzić z korzystaniem z niej. Potrzebne narzędzia do korzystania z tej formy pomocy to przede wszystkim laptop, na którym zostanie zainstalowane oprogramowanie do sterowania funkcjami tablicy i zarządzania wyświetlaną na niej treścią. Ciekawostką w wybranych modelach tablic są specjalne funkcje, umożliwiające automatyczną zamianę tekstu napisanego odręcznie na tekst drukowany. W takiej postaci teksty mogą być później eksportowane do dokumentów, tworzących notatki z zajęć. To wszystko oszczędza czas lekcji i pozwala skierować uwagę dzieci w inną stronę.

 

Więcej na temat tablic multimedialnych znajdziesz tutaj: http://pl.wikipedia.org/wiki/Tablica_multimedialna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>