Projektory do kina domowego

Czym powinien charakteryzować się projektor do kina domowego? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę? Czy opłaca się kupować projektor do kina domowego wyświetlający obrazy trójwymiarowe (3D)? Na te i wiele innych pytań związanych z projektorami do systemów kina domowego znajdą Państwo odpowiedź w niniejszym artykule.

Na początku należałoby zaznaczyć, że dostępne obecnie w sprzedaży projektory do kina domowego są wykonywane w technologii LCD (światło z lampy przechodzi przez matryce LCD) lub DLP (światło przechodząc przez wirujące koło barwne, odbijane jest przez DMD). Każda z nich posiada swoje wady i zalety, jednak większość specjalistów poleca wybór projektora z technologią DLP.

Wideoprojektor stosowany w systemie kina domowego musi oferować obraz w rozdzielczości natywnej na poziomie minimum 1280 x 720 pikseli, co jest równoznaczne z jakością HD. Jest to jakość w zupełności wystarczająca do oglądania programów i filmów dostępnych z tunerów telewizji satelitarnej lub w kablowce, a także na korzystanie z konsol do gier. Jeśli jednak to nam nie wystarcza najlepiej zdecydować się na wybór projektora do kina domowego oferującego obraz w jakości Full HD 1080p. To właśnie tego typu projektory pozwalają nam na stworzenie funkcjonalnego kina domowego, które umożliwi korzystanie z filmów dostępnych z odtwarzaczy Blu-ray, komputerów PC, a także konsol do gier nowej generacji. Warto także sprawdzić w jakie złącza został wyposażony projektor. W dzisiejszej dobie cyfryzacji konieczne jest aby projektor posiadał interfejs HDMI. Projektory do kina domowego oferujące obraz w 3D to urządzenia skierowane dla najbardziej wymagających odbiorców. Wrażenie głębi zdecydowanie poprawia odbiór filmów specjalnie przygotowanych do tego typu projekcji, a także najnowszych gier komputerowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>